نظامی
تمامی مطالب ناب نظامی

(( نوپو )) خودش یه بخش از یگانهای ویژه ناجا هست (( یگانهای دیگری هم وجود دارند که تو زمینه هایی مثل ضد اغتشاش و ... فعالیت میکنن)) 

ماموریتهای نوپو اکثرا برای رهایی گروگان و تهدیدات همراه با تیراندازی از سوی فرد مهاجم هست. 

در رابطه با آموزش بچه های نوپو باید بگم که چیز های جالبی یاد میگیرن 
برای مثال علاوه بر اینکه دقت بینایی اونها باید 10/10 باشه دقت تیر اندازی هم باید 10/10 باشه یعنی با هر شلیک یک نفر رو بکشند


ورزش رزمی البته نه در حد استادی (( هرکی هم گفته افراد نوپو کمربند مکشی دارند خفن اشتباه کرده چون به بچه های نوپو فرم های ورزش رزمی رو یاد نمیدن و اصولا نیازی هم به یادگیری فرم و آموزش کار با نانچاکو و سای و .. ندارند !! مهم باز شدن پاها حداقل به اندازه 170 درجه و توانایی لگد زدن های محکم و سریع به اندامهای فوقانی و نقاط حساس بدن و چندین فن پرشی و قفل کردن و شکستن اعضای بدن و دفاع شخصی و استفاده از چوب و تونفا و چاقو هست. به انضمام پرتاب چاقو و استفاده صحیح از سلاح سرد 

از طرفی برای کسب استادی در رزمی آدم باید عمرش رو تو ورزش صرف کنه تا استاد بشه !! بگذریم)) 

اعتماد بنفس که جزو لاینفک نیروهای ویژه (( از جمله نوپو - نوهد - نیروی ویژه سپاه و ...)) میباشد که برای مثال سرباز باید بتونه از طریق دوتا طناب خودش رو از پشت بام یه ساختمون سه طبقه به ساختمونی در 10 متر آنطرف تر برسونه !!این قسمت کار هیچ ربطی به قدرت بدنی نداره و فقط و فقط اعتماد بنفس هست و بس 

دوره های مخصوص رانندگی عملیانی که مختص بچه های یگان ویژه پلیس هست (( اعم از نوپو و غیر نوپو )) که شامل رانندگی و موتور سواری میشه تا بدونن چجوری با موتور از تیر رس مهاجم فرار کنن و همزمان هم اون رو تعقیب کنن یا اینکه چجوری یا ضربه زدن به سپر ماشین مهاجم و در چه زاویه ای بتونن باعث چپ شدن خودروی او شوند )) 

تیر اندازی و جنگ افزار شناسی که این خیلی تخصصی هست!! 

آشنایی با تله گذاری و بمب گذاری و شناسایی تله های انفجاری (( حسابشو بکن تیم نوپو وارد ساختمون بشه و دربی رو بخوان باز کنن غافل از اینکه این درب از بالا به ضامن  نارنجک وصل شده !! اینجاست که شناسایی تله های انفجاری بدرد تیم نوپو میخوره )) 

عملیات روانی که از رنگ خودرو و ماشین نوپو (( ون مشکی که پشت درب راننده نوشته شده{ نیروی انتظامی- نوپو } و لباس مشکی و ماسک صورت که تنها هدف اون ایجاد رعب و وحشت از ابهت نیروهای نوپو هست.همچین موارد تخصصی دیگه در زمینه عملیات روانی که معمولا به عهده یک نفر از تیم نوپو به نام مذاکره کننده هست. 

راپل و صعود و نزول از ارتفاعات (( از پشت بام گرفته تا هلیکوپتر )) اونهم از انواع و اقسام مثل راپل پلنگی یا تیر اندازی در حال صعود و نزول یا صعود معکوس (( با کله پایین اومدن !!)) 

کمین و ضد کمین و استتار و شناسایی عوارض زمین (( البته راجع به این یکی زیاد مطمئن نیستم )) 

کمک های اولیه و امداد و زندگی در شرایط سخت هم که همه نیروهای ویژه اعم از پلیس و سپاه و ارتش باید بلد باشند !! 

اینرو هم بگم که اکثر وقت یچه های نوپو به تمرین میگذره و خیلی به ندرت تو سطح جامعه ظاهر میشن.

به این نیرو ها گروه ضربت نیز گفته میشود که به عنوان گروه ویژه ضربت پلیس فعالیت میکنند.

یا علی 

موضوع :
ارسال شده توسط امیررضا ابراهیمی در تاریخ چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ |


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

آخرین مطالب ارسالی